Uygun fiyatlı Sony Xperia modeli ortaya çıktı, iPhone SE’ye rakip olacak

Sony‘nin Xperia ailesi, başta Xperia 1, Xperia 5 ve Xperia 10 serileri olmak üzere çeşitli akıllı telefon modellerini kapsar. Ancak firma, Xperia Ace adında daha uygun fiyatlı bir model de sunmaktadır. Xperia Ace serisinin en son üyesi olan Xperia Ace 3, 2022 yılında piyasaya sürüldü. 2022’nin Aralık ayında Xperia Ace IV hakkında bazı haberler ortaya çıksa da, bu modelle ilgili daha fazla bilgi veya ilgi görülmedi.

Sony Xperia Ace IV modeline ait olduğu iddia edilen bir görsel, X (eski adıyla Twitter) platformundaki @mirai160525 kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Paylaşılan render görselinde, Xperia Ace 3 modelinde olduğu gibi tek kamera kurulumu ve kutu gibi bir tasarım dikkat çekiyor. Ancak telefonun tasarımı, Xperia serisinin diğer modellerinde terk edilmesi beklenen 21:9 ekran oranına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu durum, görselin gerçek dışı olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Uygun fiyatlı Sony Xperia modeli ortaya çıktı, iPhone SE’ye rakip olacak

2022 Aralık ayında ortaya çıkan Geekbench listesine göre, Sony SM4375 model numaralı Xperia Ace IV, giriş seviyesi bir 5G yongası olan Snapdragon 4 Gen 1 ile gelecek. Ancak cihaz hakkında daha fazla detay henüz mevcut değil. Xperia Ace 3’ün özelliklerine bakarak yeni model hakkında fikir edinebilirsiniz.

Sony Xperia Ace 3, HD+ çözünürlüğe (720 x 1496 piksel) ve Gorilla Glass Victus korumasına sahip. 5 megapiksel ön kamera ve 13 megapiksel arka kamera ile LED flaş bulunduruyor. Snapdragon 480 5G platformu ile güçlendirilmiş olan bu model, 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesine sahip ve bu kapasite microSD kart ile genişletilebiliyor. Android 12 ile piyasaya sürülen telefon, 4,500mAh kapasiteli bir bataryaya sahip ve USB-PD ile hızlı şarj desteği sunuyor. Güvenlik için yan tarafta parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Bağlantı seçenekleri arasında 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, NFC ve USB-C yer alıyor. Ayrıca IP6X toz koruması ve IPX5/IPX8 su direncine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x