Mansur Yavaş: Bazıları ‘fışkiye’, biz hizmet yaptık

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı İçme Suyu Hattı Açılış Töreni ve İftar Programı’na katıldı. Yavaş, “Bu dönemde yaptığımız en büyük proje Polatlı’ya su getirmek oldu. Polatlı bizim için tarihtir. Vatanımıza göz dikenlerin ‘geldikleri gibi gitmeye başladıkları’ yerdirç. Burası kahramanlar ilçesidir” dedi.

Yavaş Polatlı’nın içme suyu projesinin de engellenmeye çalışıldığını belirterek, “Belediye Meclisi’nde bekletmeseler, Polatlı halkı temiz suya 9 ay önce kavuşacaktı. Halkı düşünselerdi, belediyemiz de daha uygun bir kredi bulacaktı” dedi ve şunları söyledi:

‘FİŞİKYE’ PARASI

“Halkın parasının siyaset uğruna çar çur edilmesine göz yumdular. Aylarca o kredileri vermediniz de başınız göğe mi erdi? Halk bir şeyi istiyorsa onun karşısında duramazsınız. Sizi milletin seçtiğini unutursanız millet bunu size hatırlatır. Karşınızda ‘Benim en çılgın projem, 100 kilometrelik hattı yapıp Polatlı’ya suyu götüreceğim’ diyen Mansur Yavaş varsa, onu hiç engelleyemezsiniz. Bu proje 2,5 milyar liraya zahmetli ve zor bir süreç oldu ama tamamladık”

Yavaş, “Kimileri var; atıl havuzlara, ‘Fişkiye’ dedikleri fıskiyelere, çöp projelere para harcar. Halkın asıl ihtiyaçlarını görmez, hayali projeler peşinde koşar. Kimileri de çıkar, tüm engellemelere rağmen yolları yara yara Polatlı’ya temiz suyu getirir, bu suyu halkına kana kana içirir. İşte, bizim farkımız budur. Onlar proje diye beton diktiler. Eğer şurada bir kavşak eksikse, burada da aç insanlar varsa bırak o kavşak iki sene sonra olsun. Önce oradaki aç insanı doyur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x