Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten Süper Kupa açıklaması

Galatasaray’la Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa finalinin ertelenmesi tartışmasıyla ilgili konuşan Dursun Özbek, “Süper Kupa maçının ertelenmesi ile ilgili karar mekanizması TFF’dir. Galatasaray, Türk futboluna faydası olacak her türlü kararın arkasında olur” dedi. Ali Koç’un “ligden çekilme” konusunun tartışılacağı bir olağanüstü genel kurul kararı almasıyla ilgili de konuşan Özbek, “Fenerbahçe’nin iç işidir. Galatasaray’ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışmak gibi bir huyumuz yok. Fenerbahçe’nin genel kurulu, kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, Fenerbahçe genel kurulunun kendileri için en iyi kararı alacaktır.” diye konuştu.

Galatasaray ile IFS arasında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreninde sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulunuyor.

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

Ali Koç’la buluşma konusu

“Ortak dost konusunu Ali Bey gündeme getirdi. 4-5 ay önce olmuş bir konu. Ortak tanıdığımız bir arkadaşımız, beni ziyaret etti. Ali Bey’in söylediğinden farklı olarak, kendisinin Türk futbolundaki gergin ortamın sonlanması için çağrıda bulundu. Ali Bey ile bu konuyu görüşebileceğimizi, kendi organize edeceği bir mekanda buluşabileceğimizi, gergin ortamın son bulması için bunu yapabileceğini söyledi. Ben ve Ali Bey, bu görüşmeyi kabul ettik.

Ali Bey daha sonra bir açıklamaya istinaden görüşmeyi iptal etti. Türk sporundaki gerginliği görüşerek çözebilir miyim düşüncesindeydim. Rakibimizden bu görüşmenin iptali gündeme geldi.

“Keşke bugünlere gelmeseydik”

Keşke görüşebilseydik ve bugünlere gelmeseydik. Olaylar detaylı bir şekilde incelenmeli. Halının altına süpürdüğümüz olaylar bugünlere getirdi. Bugün bir milat olmalı.

Fenerbahçe’nin ligden çekilme açıklaması

“Ali Bey olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı. Bu ligden çekilme, Fenerbahçe’nin iç işidir. Galatasaray’ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışmak gibi bir huyumuz yok. Fenerbahçe’nin genel kurulu, kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, Fenerbahçe genel kurulunun kendileri için en iyi kararı alacaktır. Bundan eminim. Galatasaray olarak rakiplerin iç işleriyle ilgilenmemiz söz konusu değil.”

“Bugünlere nasıl geldik”

Trabzonspor ve Fenerbahçe’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Adil ve sağlıklı çözüm bulmanın tek yolu olayların başlangıcına dönüp bakmak lazım. Bu tip olayların gündemimizden kalkmasını diliyorum.  Bugüne nasıl geldik? Geçmişten bugüne söylemlerimize bakalım. Bu olaylar kendi kendine mi oluyor, yoksa bizim söylemlerimiz bu olayları tetikliyor mu? Türk sporunu yöneten yetkililerin olaya buradan başlaması lazım.”

Süper Kupa açıklaması

Süper Kupa maçının ertelenmesi ile ilgili karar mekanizması TFF’dir. Galatasaray, Türk futboluna faydası olacak her türlü kararın arkasında olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x